کنکور برنامه ریزی شهری

آزمون کارشناسی ارشد برنامه­ ریزی به سه زیرگرایش برنامه ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری تقسیم می­گردد. برنامه ریزی شهری دانشی است با هدف ارتقای کیفیت زندگی و پاسخگویی به نیازهای شهروندان در حوزه مسایل شهری همچون حمل و نقل، کاربری زمین و سایر مطلوبیت ­های مکانی. با توجه به ابعاد گسترده و چند بعدی شهرها و سکونتگاه‌های انسانی، این رشته نیز ابعاد مختلفی دارد، از کیفیت زندگی تا ابعاد اجتماعی، سلامت و موارد دیگر. به همین علت دانشی چند رشته‌ای و یا فرا رشته‌ای تلقی می‌شود که در ارتباط با سایر حرفه‌ها و علوم همچون جامعه‌شناسی، جغرافیا، اقتصاد، معماری و موارد دیگر قرار می‌گیرد. داوطلبان کنکور شهرسازی می­توانند با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد برنامه ­ریزی در یکی از گرایش ­های برنامه ­ریزی شهری، برنامه ­ریزی منطقه ­ای یا مدیریت شهری پذیرفته شوند. دروس آزمون کارشناسی ارشد برنامه­ ریزی شهری، منطقه ­ای و مدیریت شهری به شرح زیر است:

  1. زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) 30 سوال (ضریب 2)
  2. مباحث عمومی شهرسازی ایران 30 سوال (ضریب 3)
  3. مبانی نظری برنامه ­ریزی شهری، منطقه­ ای و مدیریت شهری 30 سوال (ضریب 3)
  4. تاریخ شهر و شهرسازی 25 سوال (ضریب 2)
  5. تحلیل آمار، فنون و روش­ های برنامه ­ریزی 25 سوال (ضریب 2)
  6. آزمون عملی تحلیلی تشریحی برنامه ریزی (ضریب 4)

پردیس کیمیافکر با بهره ­گیری از مجرب­ترین اساتید کشور و با به روزرسانی مستمر منابع آزمون ارشد برنامه ریزی شهری، منطقه­ ای و مدیریت شهری، کلاس­های آمادگی آزمون ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ­ای و مدیریت شهری، جزوات و بسته ­های آموزشی برنامه­ ریزی شهری، منطقه ­ای و مدیریت شهری، آزمون ­های آزمایشی برنامه ­ریزی شهری، منطقه ­ای و مدیریت شهری و متدهای آموزشی نوین جهت هماهنگی با تغییرات آزمون و برخورداری از درخشان ترین نتایج آزمون ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ­ای و مدیریت شهری در 8 سال گذشته (بیش از 60 رتبه تک رقمی) تا موفقیت و کسب نتیجه درخشان در کنار شما خواهد بود

منابع کنکور کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری

منابع آزمون کارشناسی ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری به کوشش کادر اساتید پردیس کیمیافکر و با توجه به سوالات آزمون ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری در 5 سال اخیر گردآوری شده است. با توجه به تجربیات سال ­های گذشته، سوالات آزمون ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری مشتمل بر به روزترین کتاب ها و مقالات تدوین شده توسط اساتید دانشگاه های برتر کشور (تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، علم و صنعت و هنر تهران) است.

طبیعتا تسلط بر تمامی منابع فوق در بازه زمانی مطالعه برای کنکور امکانپذیر نیست از اینرو پردیس کیمیافکر به عنوان بزرگترین مرکز آمادگی آزمون های ارشد و دکتری شهرسازی در کشور با درخشانترین نتایج یک دهه اخیر، برنامه کلاس­ های آمادگی آزمون ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری، بسته ­ها و جزوات آموزشی آمادگی آزمون ارشد برنامه­ ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری و آزمون­ های آزمایشی ارشد برنامه ­ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری را با بهره­ گیری از به روزترین منابع و بالاترین کیفیت ممکن جهت کسب درخشان ترین نتایج آزمون برای داوطلبان این رشته فراهم کرده است.

 

برای مشاهده جزوات کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن روشن کنید