منابع دکتری شهرسازی

 

سازمان سنجش هر ساله با ارائه دفترچه ثبت نام و آزمون دکتری، منابع کنکور دکتری شهرسازی را مشخص می‌کند. اما قبل از هر چیز بهتر است بدانید که چه افرادی در چه رشته های می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. در واقع فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های گرایش های جغرافیا، برنامه ریزی و طراحی محیط، برنامه ریزی شهری، مدیریت شهری، مدیریت امور شهری، معماری، طراحی شهری، مدیریت محیط زیست، مرمت و احیای ابنیه و بناهای تاریخی و برنامه ریزی توسعه منطقه ای مجاز به شرکت در آزمون مقطع دکتری خواهند بود. اما منابع و جزوات کنکور دکتری شهرسازی چیست؟  

منابع آزمون دکتری شهرسازی به دو گروه دروس عمومی و دروس تخصصی تقسیم بندی می‌شوند. دروس عمومی با ضریب 1 و دروس تخصصی با ضریب 4 در این آزمون محاسبه خواهند شد.

  • دروس عمومی: زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی
  • دروس تخصصی: نظریه ها و اندیشه های مطرح در برنامه ریزی و طراحی شهری، روش ها ، شیوه ها و سنت های برنامه ریزی و طراحی شهری و مبانی و اصول برنامه ریزی و طراحی شهری

رشته شهرسازی جزو رشته های امتحانی گروه هنر است. با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری، تمامی داوطلبانی که از مجموعه برنامه ریزی شهری ، منطقه ای و مدیریت شهری (تمامی گرایش ها)، شهرسازی ، مدیریت شهری، طراحی شهری، معماری، برنامه ریزی و طراحی محیط، مدیریت محیط زیست، گرایش های جغرافیا و برنامه ریزی توسعه منطقه ای در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدند، می توانند در این کدرشته امتحانی شرکت کنند. دروس آزمون دکتری شهرسازی به شرح زیر است:

  1. زبان عمومی (انگلیسی) 30 سوال (ضریب 1)
  2. استعداد تحصیلی 30 سوال (ضریب 1)
  3. نظریه ها و اندیشه های مطرح در برنامه ریزی و طراحی شهری - روش ها ، شیوه ها و سنت های برنامه ریزی و طراحی شهری 90 سوال (ضریب 4)

منابع کنکور دکتری شهرسازی به کوشش کادر اساتید پردیس کیمیافکر و با توجه به سوالات کنکور دکتری شهرسازی در 5 سال اخیر گردآوری شده است. با توجه به تجربیات سال­های گذشته، سوالات آزمون دکتری شهرسازی مشتمل بر حجم انبوهی از کتابها و مقالات تدوین شده توسط اساتید دانشگاههای برتر کشور (تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، علم و صنعت و هنر تهران) طرح شده است؛ طبیعتا تسلط بر تمامی منابع آزمون در بازه زمانی مطالعه برای کنکور امکانپذیر نیست از اینرو پردیس کیمیافکر به عنوان بزرگترین مرکز آمادگی آزمون های ارشد و دکتری شهرسازی در کشور، جدیدترین و به روزترین منابع آزمون دکتری شهرسازی را برحسب تعداد سوالات طرح شده در سال­های گذشته اولویت­بندی نموده و در اختیار داوطلبان گرامی آزمون دکتری شهرسازی قرار می­دهد. همچنین بهترین درسنامه ­ها و خلاصه­ ها موجود از منابع آزمون دکتری شهرسازی برای داوطلبان گرامی آزمون تالیف و گردآوری شده است که کمک شایانی در صرفه جویی زمانی برای مطالعه بهینه منابع آزمون و کسب رتبه درخشان خواهد کرد.

برای مشاهده بسته ها و جزوات آمادگی آزمون دکتری شهرسازی

برای مشاهده برنامه کلاس های آنلاین آمادگی دکتری شهرسازی